A lézeres aranyérműtét előnyei

2024.01.19.

Sajnos egyre több ember szenved aranyerességben hazánkban is, azok közül viszont, akik érintettek, csak kevesen fordulnak orvoshoz. Hogy miért? Mert félnek a fájdalmas műtéttől, pedig ma már számtalan módszer létezik a hatékony kezelésre. Cikkünkben be is mutatjuk a leggyakoribb eljárásokat!

 

Csak a műtét jöhet szóba?

 

Rengeteg mendemonda kering az aranyér kapcsán, sokan túl is estek már a műtéten és rémisztő történeteket osztanak meg ismerőseikkel ezzel kapcsolatban. Nem csoda hát, hogy sokan nem mernek bejelentkezni az orvoshoz egy kivizsgálásra.

 

Tudni kell azonban, hogy nemcsak a fájdalmas, hagyományos operáció létezik: a lézeres aranyérműtét is igen gyakori manapság. A Dr. Bánfalvi Aranyér Központ orvosai képzettek ez ügyben, és igen gyakran ezt a fajta kezelési módot javasolják a pácienseknek.

Amennyiben valaki felkeresi a budapesti vagy székesfehérvári rendelőjüket, biztos lehet abban, hogy személyre szabott gyógymódot választanak ki számára. Nem minden esetben szükséges a műtét sem, de amennyiben mégis arra kerül sor, a lézeres aranyérműtét a lehető legjobb megoldás. Nézzük is az előnyeit!

 

Mi szól a lézeres aranyérműtét mellett?

 

A hagyományos műtét általában ambuláns kezelésnek számít, nem igényel kórházi benntartózkodást, ahogy a lézeres verzió sem. Mégis inkább ez utóbbit javasolják a proktológusok, hiszen ez egy modernebb, fájdalommentes eljárás.

 

A műtét során a végbélen kívül ejtenek tűszúrásokat: ezen keresztül pedig az aranyéren belülre vezetik a lézerszálakat. Az aranyeres csomókat a lézer zsugorítani kezdi. Mivel vágás nem történik, a gyógyulás is gyorsabb.

 

Bár jár némi kellemetlenséggel a beavatkozás, mindez nem jelentős, és az életvitelt sem befolyásolja túlzó mértékben. Lehet ugyan átmenetileg duzzadtabb a műtét után a végbélnyílás környéke, azonban egy-két hét elteltével ez megszűnik.

 

A munkából néhány napos kiesést jelent a kezelés. Nem lesznek váladékozó sebek és kínzó sebfájdalom sem. A lézeres aranyérműtét biztonságos és hatékony, altatást sem igénylő beavatkozás. Akkor javasolják az orvosok ezt a módját a kezelésnek, ha duzzadt, vérző belső aranyérről van szó.

 

Miért fontos, hogy elmenjünk orvoshoz?

 

Az aranyerességben szenvedők leginkább attól tartanak, hogy egy esetleges műtét utáni fájdalom miatt nem tudják majd ellátni munkájukat, de az olyan napi tevékenységeiket sem, mint a fürdés, öltözködés, utazás. Ameddig csak lehet, halogatják a kivizsgálást, mindenféle házi praktikával próbálkoznak, és reménykednek a gyógyulásban.

 

A proktológusok azonban óva intenek ettől a megoldástól! Sok esetben ugyanis nemcsak az aranyér okozza a panaszokat, hanem más végbéltáji betegségek is jelen lehetnek, sőt gyakori, hogy az egyik a másik következménye.

 

Minden esetben a kiváltó okot kell megkeresni – ezért is van a Dr. Bánfalvi Aranyér Központban kismedencei EMG biofeedback asszisztált vizsgálat is –, és ennek alapján kerülhet meghatározásra a gyógymód.

 

Fontos, hogy olyan orvost válasszunk, aki egyénre szabott kezelést tud javasolni, maximálisan figyel ránk és tapasztalata révén hatékonyan tud rajtunk segíteni.

Ha teszett Önnek a cikk, ossza meg másokkal is!