Nem született gól a Pécs–Szegeden

2022.05.11.

A labdarúgó NB II 36. fordulójában a PMFC a dobogóra vágyó Szegedet fogadta. A találkozót mindkét gárda csak egy-egy periódusban tudta irányítani, gólt viszont egyik csapat sem tudott szerezni, így maradt a 0–0 és a pontosztozkodás.

LABDARÚGÓ NB II

36. FORDULÓ

PÉCSI MFC–SZEGED-CSANÁD GA 0–0

Pécs, PMFC Stadion, 900 néző. Vezette: Bana Gergely (Aradi József, Kiss Balázs)

PMFC: Bukrán – Sági, Rácz L., Dávid Z. (Zsemlye, a szünetben), Katona L. – Grabant (Geiger, a szünetben), Futó, Nikitscher, Hegedűs M. (Svedyuk, 26.) – Bíró B. (Tihanyi, 57.), Adamcsek. Vezetőedző: Vas László

Szeged: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári – Simon Á. (Farkas A., 82.), Kovács M. – Gajdos (Gréczi, 67.), Horváth K., Csoboth (Dobos Á., 88.) – Kóródi (Haruna, 88.). Megbízott edző: Andorka Péter

MESTERMÉRLEG

Vas László: – Jó csapat a Szeged, bár az edzőváltás miatt nyilván van egy kis zavar náluk. Mi is sok problémával küzdünk, de szívvel-lélekkel játszottak a fiúk. Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, végül igazságos döntetlen született.

Andorka Péter: – Kompaktan, jól játszottunk, csapatként funkcionáltunk. A befejezéseknél azonban nem koncentráltunk eléggé.

ÖSSZEFOGLALÓ

Nem kezdett igazán jól a PMFC a Szeged ellen, az első percekben dekoncentráltan játszott. Sági ebben az időszakban rá is ijesztett a hazai nézőkre, hazaadása elszállt Bukrán mellett, s a labda nem sokkal ment csak a kapu mellé.

A korai zavar elmúlásával a Pécs átvette a találkozó irányítását, s több veszélyes pontrúgást is kiharcolt. Adamcseknek, Grabantnak és Dávidnak is volt veszélyes, kapura tartó lövése, aminél vagy egy vendégvédő, vagy Molnár-Farkas mentett bravúrral.

Kővári nem tett jó benyomást ezúttal korábbi csapata szurkolóira (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

A Szeged sem tétlenkedett közben, többször is veszélyesen kontrázott, ezekből talán Csobothé volt a legveszélyesebb, aki egymaga száguldott a felezőtől a tizenhatosig, de ott estében csak a jobb kapufát találta el Bukrán mellett.

A fordulás utáni első negyedóra a szegedieké volt. Előbb Simon Ádám szabadrúgásból volt közel a vezetés megszerzéséhez, majd azonnal az ő szögletéből Temesvári, de Bukrán mindkétszer bravúrt bemutatva hárított.

A folytatásban még itt is, ott is voltak helyzetek, de igazán egyik gárda sem járt közel a gólszerzéshez, így pontosztozkodás lett a vége, 0–0.